Terminplan/Ergebnisse 2018/2019

Terminplan 2018 /2019
Sa 20.10.KUCHER MPRESSL G :MÜLLER MKOFLER A2:6/7:6/11:9
Mi 24.10.ORTNER HKROPIUNIK F :FISCHER AFISCHER S4:6/1:6
SPATH GEICHWALDER C :SCHACHNER GAUTZ K H2:6/4:6
Sa 27.10.SABUTSCH SANTHOFER C :POPOVITSCH VTILLI H6:1/6:3
11.00 UhrSPITTALER GLEGNAR M :LIRZER KJELINEK G6:4/2:6/11:13
Mi 31.10.FISCHER AFISCHER S:SPITTALER GLEGNAR M1:6/4:6
LINNINGER HDOLLESCHAL J:MÜLLER GKRONABETTER W1:6/2:6
Sa 03.11.KOFLER GALLMAIER E:POPOVITSCH VTILLI H6:0/6:3
Mi 07.11.JARNIG WWÜSTER G:SANDTNER HWITTICH W6:2/1:6/10:7
HUBER GBURGER W:JESSE FWALDNER W2:6/6:1/10:8
Sa 10.11.SCHACHNER GAUTZ K H:ORTNER HKROPIUNIK F6:1/5:7/7:10
11.00 UhrPOPOVITSCH VTILLI H:AMBRUSCH WPICHLER H3:6/6:3/3:10
Mi 14.11.MÜLLER GKRONABETTER W:SPATH GEICHWALDER C6:2/3:6/3:10
MIKLAUTSCH CJANDE R:GFRERER HMAYER N6:7/6:0/9:11
Sa 17.11.SABUTSCH SANTHOFER C:KUCHER MPRESSL G6:1/6:3
Mi 21.11.HUBR GBURGER W:MÜLLER MKOFLER A6:1/6:4
JARNIG WWÜSTER G:LINNINGER HDOLLESCHAL J6:3/6:1
Sa 24.11.POPOVITSCH VTILLI H:MÜLLER MKOFLER A1:6/6:7
11.00 UhrLIRZER KJELINEK G:SANDTNER HWITTICH W7:6/6:4
Mi 28.11.AMBRUSCH WPICHLER H:JESSE FWALDNER W1:6/3:6
MÜLLER MKOFLER A:GFRERER HMAYER N6:4/6:3
Sa 01.12.MIKLAUTSCH CJANDE R:MÜLLER MKOFLER A6:1/0:6/6:10
11.UhrPOPOVITSCH VTILLI H:JESSEWALDNER W3:6/6:4/10/5
Mi 05.12.ORTNER HKROPIUNIK F:MÜLLER GKRONABETTER W3:6/3:6
SPATH GEICHWALDER C:LIRZER KJELINEK G3:6/2:6
Sa 08.12.POPOVITSCH VTILLI H:MIKLAUTSCH CJANDE R6:7/6:4/4:10
11.00 UhrKUCHER MPRESSL G:HUBER GBURGER W6:7/0:6
Mi 12.12.LIRZER KJELINEK G:ORTNER HKROPIUNIK F6:1/6:4
JARNIG WWÜSTER G:SCHACHNER GAUTZ K H7:5/6:4
Sa 15.12.KOFLER GALLMEIER ESABUTSCH SANTHOFER C7:6/5:7/10:6
11.00 UhrGFRERER HMAYER NPOPOVITSCH VTILLI H6:3/6:7/6:10
Mi 19.12.SPITTALER GLEGNAR M:SANDTNER HWITTICH W4:6/1:6
MÜLLER GKRONAWETTER W:LIRZER KJELINEK G1:6/2:6
11.00 UhrHUBER GBURGER W:POPOVITSCH VTILLI H7:5/6:4
Mi 26.12.AMBRUSCH WPICHLER H:MIKLAUTSCH CJANDE R6:1/6:4
SCHACHNER GAUTZ K H:LINNINGER HDOLLESCHAL J6:4/6:3
Sa 29.12.POPOVITSCH VTILLI H:KUCHER MPRESSL G3:6/6:3/10:6
Mi 02.01.HUBER GBURGER W:KOFLER GALLMAIER E6:4/4:6/11:9
MÜLLER GKRONABETTER W:SANDTNER HWITTICH W0:6/4:6
Sa 05.01.JARNIG WWÜSTER G:ORTNER HKROPIUNIK F6:4/6:4
11.00 UhrGFRERER HMAYER N:JESSE FWALDNER W7:5/6:4
Mi 09.01.SPATH GEICHWALDER C:JARNIG WWÜSTER G2:6/6:4/10:7
AMBRUSCH WPICHLER H:HUBER GBURGER W1:6/0:6
Sa 12.01.LIRZER KJELINEK G:SCHACHNER GAUTZ K H6:0/6:0
Mi 16.01.SPITTALER GLEGNAR M:JARNIG WWÜSTER G6:2/7:5
MÜLLER GKRONABETTER W:FISCHER AFISCHER S4:6/3:6
Sa 19.01.KUCHER MPRESSL G:AMBRUSCH WPICHLER H6:3/6:2
11.00 UhrGFRERER HMAYER N:SABUTSCH SANTHOFER C2:6/1:6
Mi 23.01.MIKLAUTSCH CJANDE R:KOFLER GALLMAIER E6:4/4:6/1:10
LINNINGER HDOLLESCHAL J:SANDTNER HWITTICH W1:6/1:6
Sa 26.01.MIKLAUTSCH CJANDE R:JESSE FWALDNER W7:5/6:4
Mi 30.01.ORTNER HKROPIUNIK F:SPITTALER GLEGNAR M6:3/2:6/8:10
SPITTALER GLEGNAR M:LINNINGER HDOLLESCHAL J6:1/6:0
Sa 02.02.SABUTSCH SANTHOFER C:HUBER GBURGER W6:7/6:7
Mi 06.02.FISCHER AFISCHER S:JARNIG WWÜSTER G2:6/7:5/10:7
AMBRUSCH WPICHLER H:GFRERER HMAYER N6:3/6:7/3:10
Sa 09.02.KOFLER GALLMAIER E:KUCHER MPRESSL G3:6/4:6
Mi 13.02.LIRZER KJELINEK G:FISCHER AFISCHER S5:7/6:2/11:9
SCHACHNER GAUTZ K H:SANDTNER HWITTICH W3:6/1:6
Sa 16.02.KUCHER MPRESSL G:JESSE FWALDNER W1:6/6:4/6:10
11.00 UhrMIKLAUTSCH CJANDE R:SABUTSCH SANTHOFER C6:2/7:5
Mi 20.02.LINNINGER HDOLLESCHAL J:ORTNER HKROPIUNIK F6:2/3:6/10:8
SPITTALER GLEGNAR M:SCHACHNER GAUTZ K H2:6/3:6
Sa 23.02.MÜLLER MKOFLER A:JESSE FWALDNER W3:6/2:6
Mi 27.02.JARNIG WWÜSTER G:MÜLLER GKRONABETTER Ww.o.
AMBRUSCH WPICHLER H:MÜLLER MKOFLER A1:6/6:4/12:10
Sa 02.03.MÜLLER MKOFLER A:SABUTSCH SANTHOFER C6:3/1:6/7:3 w.o.
11.00 UhrGFRERER HMAYER N:KOFLER GALLMAIER E6:4/6:4
Mi 06.03.LINNINGER HDOLLESCHAL H:FISCHER AFISCHER S2:6/2:6
SPATH GEICHWALDER C:SANDTNER HWITTICH W4:6/1:6
Sa 09.03.SABUTSCH SANTHOFER C:JESSE FWALDNER W6:2/6:4
Mi 13.03.ORTNER HKROPIUNIK F:SPATH GEICHWALDER C 6:1/4:6/11:9
SPATH GEICHWALDER C:LINNINGER HDOLLESCHAL J6:0/6:0
Sa 16.03.HUBER GBURGER W:MIKLAUTSCH CJANDE R3:6/4:6
11.00 UhrKUCHER MPRESSL G:GFRERER HMAYER N6:7/7:6/11:9
Mi 20.03.LIRZER KJELINEK G:JARNIG WWÜSTER Gw.o.
SCHACHNER GAUTZ K H:MÜLLER GKRONABETTER W6:4/6:4
Sa 23.03.KOFLER GALLMAIER E:AMBRUSCH WPICHLER H6:1/6:2
Mi 27.03.FISCHER AFISCHER S:SANDTNER HWITTICH W2:6/0:6
KOFLER GALLMAIER E:JESSE FWALDNER W4:6/6:3/6:10
Sa 30.03.MÜLLER MKOFLER A:KOFLER GALLMEIER E6:3/6:4
11.00 UhrFISCHER AFISCHER S:SPATH GEICHWALDER C2:6/6:3/6:10
Mi 03.04.SPATH GEICHWALDER C:SPITTALER GLEGNAR M6:2/6:2
LINNINGER HDOLLESCHAL J:LIRZER KJELINEK G2:6/2:6
Sa 06.04.SABUTSCH SANTHOFER C:AMBRUSCH WPICHLER H6:4/6:2
Mi 10.04.GFRERER HMAYER N:HUBER GBURGER W6:3/3:6/4:10
FISCHER AFISCHER S:SCHACHNER GAUTZ K H5:7/7:5/10:5
Sa 13.04.KUCHER MPRESSL G:MIKLAUTSCH CJANDE R6:3/3:6/7:10
Mi 17.04.ORTNER HKROPIUNIK F:SANDTNER HWITTICH W2:6/3:6
MÜLLER GKRONABETTER W:SPITTALER GLEGNAR M2:6/2:6